מה זה וורדפרס

wordpress - וורדפרסוורדפרס היא תוכנה חופשית לבנייה וניהול אתרי אינטרנט דינמיים שכל אחד יכול להשתמש כדי לבנות ולתחזק אתר אינטרנט או בלוג. מבחינה היסטורית, הוקמה מערכת וורדפרס כדי להקים בלוג ברשת האינטרנט. אבל, עם השנים והודות למאמצים של קהילת "קוד פתוח" גדולה של מתכנתים, וורדפרס התרחבה ושיפרה את היכולות שלה, וורדפרס הפכה הרבה יותר מאשר כלי עבור בלוגרים:

WordPress של היום היא ממש מערכת ניהול תוכן (CMS)  חזקה ואיכותית לכל דבר. מה שאומר שניתן להשתמש במערכת כדי להפעיל אתר אינטרנט בגודל מלא, אתרים חברתיים, אתרים של עסקים, מגזינים, אינדקסים ובעצם, וורדפרס מתאימה לבניית אתר מדיה עשירה מכל סוג וגודל.

האם כדאי לי לבנות את אתר האינטרנט שלי על וורדפרס?

 1. עיצוב אתר וורדפרס
  עיצובים של אתרי וורדפרס מבוססים על "ערכות נושא" \ תבניות – Themes / Templates. ערכת נושא מרכיבה את העיצוב של האתר ואת חווית הגלישה של המשתמש. בגלל שוורדפרס הנה מערכת מאד מוערכת וישנם מליוני משתמשים בעולם, התפתחה "סצנה" שלמה של עיצוב תבניות כל שיש מגוון עצום של תבניות עיצוביות מכל הסוגים והמינים. חלק מהתבניות חינמיות וחלקן בתשלום מצחיק של כ 120 ש"ח. ניתן גם בקלות לייצר תבנית ייחודית המיועדת באופן ספציפי עבורכם.
 2. תאימות לטלפונים חכמים
  וורדפרס מותאמת בצורה טובה מאד לטלפונים חכמים. כיום, רב התבניות כבר עושות שימוש בעיצוב רספונסיבי חדשני. תפתחו את האתר שלי בנייד שלכם ותראו.
 3. מערכת עדכון
  תוכנת וורדפרס מאפשרת לכל אחד ליצור ולערוך דפי אינטרנט חדשים באתר באמצעות דפדפן אינטרנט. לא נדרש ידע ב- HTML או קוד אחר. ממשק העריכה של וורדפרס הוא קל מאוד לשימוש ומאד אינטואיטבי – זה עובד כמו תוכנת עיבוד תמלילים פשוטה. מנהל האתר יכול להעניק רמות שונות של גישה לעורכים שונים של תוכן האתר, ומאפשר להם לתרום לאתר / בלוג לפי הצורך. בגלל שהממשק מבוסס אינטרנט, יצירה ועריכה של דפים ניתן לעשות מכל מקום עם חיבור לאינטרנט. (גם בחוף הים…)
 4. קישוריות
  התכונות הללו של וורדפרס, מאפשרות לך לעדכן את האתר שלך / הבלוג בתדירות גבוהה, ולקבל תגובות מהקוראים שלך. בנוסף אפשר להירשם לקריאת התוכן באתר שלך באמצעות RSS. זה נהדר עבור הלקוחות שלך ולקוחות פוטנציאליים. זה גם נהדר עבור מנועי החיפוש, משום שמנועי החיפוש אוהבים תכנים טריים. ובכלל, מנועי החיפוש מאד אוהבים וורדפרס. בסיבה זו, מקדמי אתרים רבים יכוונו אותך לבנות אתר במערכת וורדפרס.
 5. תוספים
  ישנן תכונות רבות נוספות של אתר אינטרנט או בלוג WordPress שניתן להתקין ולחבר לאתר שלך. בז'רגון של וורדפרס, זה נקרא "תוספים". למשל יש תוסף של חנות און-ליין, תוסף שהופך את האתר לאתר מדיה חברתית כדוגמת פייסבוק, תוסף ששותל כפתורי פייסבוק בכל הדפים, תוסף לגלריית תמונות ועוד המון כיד הדמיון הטובה. תכונה זו, עושה את המערכת ליותר טובה מאשר מערכות מסורתיות אשר מייצרות אתרים "סטטיים" בסגנון החוברת (כלומר, אתר שנבנה פעם אחת וכמעט ואינו מתעדכן).
 6. מחיר
  המערכת חינמית! כל אחד יכול להוריד את מערכת וורדפרס מהאינטרנט, להתקין על שרת ולהתחיל לעבוד. בדר"כ, עבודת הקמת האתר שלך יעשה ע"י גורם מקצועי (כמונו…) אבל אם משווים מחיר של אתר וורדפרס למחיר של אתר שנבנה ע"י חברת תוכנה, אז וורדפרס תהיה (כמעט) תמיד פתרון יותר זול.
 7. אמינות
  המערכת מאד אמינה ומתדעדכנת באופן מאד סדיר.
 8. נוחות שימוש לעורך התוכן
  כל מי שבניתי לו אתר בוורדפרס, למד את העבודה עם המערכת תוך שעתיים. יש גם המון תוספים למערכת הניהול שמאפשרים לכל אחד להתאים את המערכת לצרכים המיוחדים שלו גם בצד ניהול התוכן כמו: סידור ומיון דפי האתר, מנגנון חיפוש פנימי, שמירת גיבוי לגרסאות קודמות ועוד הרבה.

 

דילוג לתוכן